Значення червоної нитки на зап'ясті

Укладення шлюбу символ любові

За китайським віруванням, шлюб відбувається на небесах, тому він тісно пов’язаний з поняттям «доля», а ось червона нитка якраз і символізує це довгоочікувану долю. У давнину, китайські жителі вірили, що один мудрець на ім’я Юелао (місячний старець), після народження кожної дитини прив’язував до його мізинця на нозі червону невидиму нитку і з’єднував її з людиною, з яким він повинен був зустрітися. Нитка могла заплутується, розтягуватися, але не порватися. З плином часу нитка ставала все менше і пара нарешті з’єднувалася в узи шлюбу. Тому червона нитка часто означає «сімейний шлюб» і «обіцянку». У наш час червона нитка часто служить символом чистої і вічної любові. Червона нитка поступово замінилася червоною плетеними мотузкою, яку носять на зап’ясті закохані як символ любові, якої підвладне все.

Приносить удачу / привертає багатство

Китайський народ з давніх часів вважав, що червоний колір символізує удачу, благополуччя; тому браслет на руці з червоною мотузки може збільшити багатство і поліпшити долю. В такому браслеті зазвичай використовуються «бус удачі» (зазвичай з золота або срібла), нефритова підвіска відваги, мідна монетка, калита (мішечок для грошей), загадковий калабас (вид гарбуза), дзвіночок. Всі ці підвіски символізують надію людей на придбання удачі.

Оберіг символ здійснення бажань символ миру і спокою

У традиційному китайському світогляді, червоний колір символізує мир і процвітання. Стародавні люди вірили, що якщо червону нитку зав’язати на ліву щиколотку, то навіть в найтемнішу і страшну ніч жоден злий дух не зможе нашкодити цій людині. Оберіг часто складається з намистини і червоної нитки. Багато надягають такий браслет, вирушаючи в довгий шлях, щоб відгородити себе від неприємних пригод. У давнину перед зав’язуванням цієї нитки, в будинок могли запросити даоського ченця для читання молитви. Люди вважали, що браслет, зав’язаний на словах молитви, може захистити її власника від невдач, а також принести внутрішній спокій і чисті думки.

За китайським віруванням рік східного знака, в який народилася людина, вважається невдалим для нього. Тому коли цей рік раз у 12 років настає, людина повинна захистити себе від напастей злих духів, надівши червону нитку на зап’ясті. Також з цієї ж причини на Новий рік китайські жителі люблять прикрашати будинок різноманітними червоними прикрасами і одягати яскраво червоні наряди.

У наш час любов багатьох народів до червоного кольору не згасла і віра в те, що червоний колір може приносити удачу стала ще сильніше. Нитка на багатство, благополуччя, вдалий шлюб можна купувати і самому, а ось нитка для зодіакального року, повинна бути подарована кимось, інакше, за словами китайських старців, вона втратить свою магічну силу.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here