Невдоволення собою. Причини та шляхи подолання

Визначте, чим викликане невдоволення собою: особиста або професійна нереалізованість, матеріальні проблеми, стиль життя, коли ваші дії і вчинки не відповідають вашим бажанням і емоційних потреб. Такий стан може нагадувати погану звичку, стереотип, корені якого сягають у дитинство. Можливо, ваші батьки демонстрували невдоволення, критикуючи вас. В результаті такого ставлення виробилася звичка не любити себе. Постарайтеся відмовитися від занадто критичного ставлення і ідеалізованого уявлення про власну особистість, прийняти себе такою, якою ви є.

Можливо, це стан пов’язаний з синдромом хронічної фізичної та емоційної втоми. Слід уважніше поставитися до себе: приділити увагу відпочинку, прогулянок на свіжому повітрі, фізичним вправам.

Причиною спустошеності може бути і втрата віри в себе. Потрібно спостерігати за собою, міркувати, за яких обставин виникає невдоволення. Вам потрібен час на роздуми, аналіз себе і власного життя, переоцінку життєвих пріоритетів. Необхідно навчитися любити себе, що можливо зокрема через досягнення успіхів у професійній діяльності. Необхідно буде проявити силу волі, щоб переорієнтувати особисті деструктивні установки.